revue právem opomíjených

Říjen 2011

CO SE DĚJE NA PAVLAČI - 14 - V okurkových

1. října 2011 v 12:03 | Hana Slezáková |  Hana Slezáková
Nick Cave má nejlepší hlas ze všech. Vemlouvá se mi do duše. Šeptá a povykuje. Řve a křičí.
We are artists..
Najít si všechny písně na jůtůbu, pustiti jednou, dvakrát. Ještě jinou. Šér. Prosvištět fejsbuk, co se kde děje, zaklikat lajky, přečíst drby.
Přátelé Homedromedára se vrství geometrickou řadou. V okurkových dnech. Je to nejlepší, co můžeš udělat.
Jana, Marta, Bertram tam jsou. Jarda má profil na fleru, vrchol jeho socializace a možností proniknutí na trh. Stejně nic neprodáš, ha ha, směje se Martička.
Sama začala vyrábět náušnice, tisknout potisky a objíždět s tím festivaly. Že bych se už konečně dala na byznys? Many, many, zní píseň v uších, zatímco cifra nájmu poskakuje. Ještě že někteří neplatí elektřinu. Ještě že někteří umí pumpnout sociální systém. Danuška z vrchního poschodí je permanetně na mateřské. Mateřské, rodičovské, sociální. Začátek školního roku absolutně nenávidí.
Nikdy nemá všechny sešity, obaly, výtvarné potřeby, které jsou zapotřebí. Přezůvky z minulého školního roku jsou beznadějně prošlapané. Cvičky, tepláky, úhloměry. Aktovky, žákajdy, plesnivé svačiny. Všechno musí odlepit, seškrábat, umýt.
Zaúkolovat Matěje, sprdnout Klárku, pohladit Johanku. Zopakovat cyklus.
Uvařit večeři. Všichni sme vegetariáni. A často spíš vegani.
Z tohoto důvodu se školní jídelna nekoná. Čočka, cizrna, cuketa. Brambory, rýže, špalda. Vždyť těm děckám nic nedáváš! Vždyť musí mít hlad! prohlašuje babička a tajně cpe dětem maso pod stolem.
We are lost...
Martin, Dan a Honza si chodí pro děti v pravidelných intervalech. Ještě že ty tatínky si uměla vybrat. Martin je z bohaté rodiny, občas nějaké to kolo, i-pod a podobně. Něco děckám nechá, něco prodá v bazaru. Pár dní se zase může potulovat.
Proběhnout všechny hospody, prolézt všechny bary, prosvištět všechna zákoutí.
Sem tě dlouho neviděl.. Zajdi zas někdy..
Posledních deset korun naházet do toho debilního automatu, nechat se pozvat od toho blbečka na baru, mrkat koulet očima, vypít čtyři panáky a honem utéct, než se na něco zmůže.
Go tell the woman...